Захистіть нас від жорстокості і від тих, хто погано поводиться з нами

Мета: навчати дошкільнят визначати жорстоке поводження й шукати захисту від нього. Розкрити разом з дітьми концепцію захисту: звертатися по допомогу до вихователів, сусідів, знайомих, до міліції. Виховувати відповідальність за свої вчинки. Формувати вміння захищати своє власне життя й життя інших людей.

Матеріал: картки з текстами порад дітям; іграшковий телефон; атрибути до ігор «Міліція», «Пожежники», «Швидка допомога».

Хід заняття

Вихователька. Ми з вами вже говорили про те, що кожна дитина, як і кожний дорослий, особлива. Кожен із вас, хлопчиків та дівчаток, має свої права та обов’язки в світі, де ми живемо. Сьогодні ми ще раз згадаємо ваші права – на гру, навчання, лікування, на життя в сім’ї та інші. Ми говорили також про те, що діти відрізняються від дорослих найперше тим, що потребують захисту. А от від кого і від чого необхідно захищати дітей – про це буде наша сьогоднішня розмова. Давайте поміркуємо разом: які небезпеки можуть чатувати на вас на вашому життєвому шляху?

Діти. Пожежа. Автомобілі на дорогах, які їздять дуже швидко. Війна. Дітей інколи викрадають.

Вихователь. Правильно. Послухаємо кілька розповідей, які підготували для цієї бесіди ваші товариші.

Перша дитина. Настю і Тетянку запросила до себе на день народження їхня подруга Оленка. Дівчатка підготували подарунки, але вирішили ще й зібрати для Оленки букет квітів із тих, які росли в яру за парком. Дівчатка швиденько побігли за квітами. Але тільки-но вони спустилися у яр, як з-за куща вийшов здоровенний дядько, якого вони вже бачили раніше. Він часто гуляв зі своєю старенькою матусею у парку й завжди тримав її за руку. Цього ж разу дядько був сам. Очі його були злі, і він побіг до дівчаток. Подружки почали тікати, і Настя впала. Але тут з-за іншого куща вибіг хлопчик з розкуйовдженим волоссям. Він допоміг дівчинкам утекти. Це був Шустрячок.

Друга дитина. Цього разу дівчаткам пощастило. Їм вдалося уникнути небезпеки, бо допоміг Шустрячок. Але так буває не завжди. Страшний дядько, якого дівчатка бачили в парку, - психічно хвора людина. Такі люди іноді, коли залишаються самі, нападають на інших людей, особливо на дівчаток. Адже дівчатка слабші і ще не можуть себе захистити.

Вихователь. Отож, любі дівчатка, не ходіть без супроводу дорослих у безлюдні місця. Небезпечно також ходити по вулицях міста, коли звечоріло.

Третя дитина. Бувають випадки, коли небезпека загрожує не лише дівчаткам, а й хлопчикам, і не завжди від хворої людини. Треба взагалі остерігатися чужих та малознайомих людей. Це можуть бути й старші хлопці та дівчата. Ми ще діти і захистити себе не зможемо. Тому маємо слухати порад дорослих і намагатися виконувати їх.

Правила безпеки
  • Коли ти залишився вдома сам, без дорослих, не відчиняй двері нікому, навіть не підходь до них, коли хтось дзвонить чи стукає.
  • Не ходи гуляти далеко від свого будинку.
  • Не ходи без дорослих у парк, у ліс, до річки, яру. Нікуди не ходи з незнайомими людьми.
  • Якщо до тебе чіпляється незнайомець, тікай від нього, кричи, клич на допомогу!

Вихователь. Вам уже добре знайомі телефонні номери, за якими викликають спеціальні служби: «01», «02», «03», «04». Зараз ми пригадаємо, куди інколи доводиться телефонувати за цими номерами. Для цього пропоную розіграти кілька ситуацій.

Перша ситуація.

– Ви були вдома, гралися на балконі. Раптом почули, що хтось кричить. По вулиці бігла дівчинка, а її наздоганяли двоє хлопців. Дорослих поблизу немає. Що треба робити? Продемонструйте свої дії.

Дитина бере іграшковий телефон, набирає «02» і просить допомоги. З нею розмовляє вихователь, який у цей час виконує роль чергового міліціонера. Виклик повторюють двоє-троє дітей.

Друга ситуація.

– Ви гралися вдома. Мама пішла до магазину й забула вимкнути праску. Раптом ви відчули запах диму. Що треба робити?

Дитина набирає «01» і передає повідомлення про пожежу черговому, роль якого виконує вихователь. Виклик повторюють двоє-троє дітей.

Третя ситуація.

– Діти гуляли надворі. Оленка побігла по м’яч і впала. Діти побачили, що дівчинка сильно розбила ногу, тече кров, а дорослих удома немає. Як треба діяти в цій ситуації?

Діти вправляються у виклику «швидкої допомоги»

Вихователь. Краще не потрапляти в небезпечні ситуації, але коли вже так сталося, не варто розгублюватись, а треба шукати виходу зі скрутного становища. Слід відповідально ставитися до себе і до свого життя, особливо в тих випадках, коли на деякий час залишаєшся без нагляду дорослих.


Просмотров: 1889
Категория: ПЕДАГОГИКА




Другие новости по теме:

  • Аналіз планування сюжетно-рольових ігор дітей
  • Види дитячих розповідей
  • Возможен ли французский поцелуи без касания губ?
  • Діагностика психічного розвитку дітей раннього віку
  • Завышенная самооценка у дошкольника
  • Заняття на тему «Добро. Краса. Мати.»
  • Корекційно-розвивальна програма формування мотиваційної готовності дітей до навчання в школі
  • Методичні тренінги для вихователів груп раннього віку
  • Мовленнєва творчість та моделювання
  • Орієнтовні показники рівня спілкування вихователя з дітьми різного віку
  • Особливості ігрової діяльності дітей
  • Пам’ятка вивчення стану сюжетно-рольової гри групи старшого дошкільного віку
  • Пам’ятка вивчення стану сюжетно-рольової гри групи молодшого дошкільного віку
  • Прийоми навчання дітей розповідати
  • Причини затримки мовлення
  • Річний план роботи практичного психолога НВК
  • Рекомендації по розвитку пізнавальної активності у дітей дошкільного віку
  • С добрым утром! – Этикет для малышей Шорыгина Т.А.
  • Семінар для вихователів «Нові часи – нові ігри»
  • Складання розповідей за ілюстраціями
  • Спортивне свято для дітей старших груп на тему: «Щоб ніколи не хворіти...»
  • Спостереження за діяльністю вихователя в процесі керівництва грою
  • Сучасні підходи до розвитку мовлення дітей
  • Сценарій спортивного свята до програми «Сюрпризіада» для старших груп
  • Сценарий выпускного бала для дошкольников «Джентельмены и гусары» (для русско-украинских детских садов)
  • Фізкультурне заняття для дітей середньої групи «Зоряний танок» з елементами «Хатха-йоги», китайського оздоровчого комплексу «Кунг-фу», з елементами психогімнастики
  • Фізкультурно – оздоровча розвага для дітей та батьків: «Про лінь забудеш – здоровим будеш»
  • Формирование волевых навыков у дошкольников
  • Формування екологічно мотивованої діяльност дошкільнят
  • Фрагмент семінару-тренінгу для вихователів із проблеми «Адаптація дітей раннього віку до умов дошкільного закладу»



  • ---
    Разместите, пожалуйста, ссылку на эту страницу на своём веб-сайте:

    Код для вставки на сайт или в блог:       
    Код для вставки в форум (BBCode):       
    Прямая ссылка на эту публикацию:       






    Данный материал НЕ НАРУШАЕТ авторские права никаких физических или юридических лиц.
    Если это не так - свяжитесь с администрацией сайта.
    Материал будет немедленно удален.
    Электронная версия этой публикации предоставляется только в ознакомительных целях.
    Для дальнейшего её использования Вам необходимо будет
    приобрести бумажный (электронный, аудио) вариант у правообладателей.

    На сайте «Глубинная психология: учения и методики» представлены статьи, направления, методики по психологии, психоанализу, психотерапии, психодиагностике, судьбоанализу, психологическому консультированию; игры и упражнения для тренингов; биографии великих людей; притчи и сказки; пословицы и поговорки; а также словари и энциклопедии по психологии, медицине, философии, социологии, религии, педагогике. Все книги (аудиокниги), находящиеся на нашем сайте, Вы можете скачать бесплатно без всяких платных смс и даже без регистрации. Все словарные статьи и труды великих авторов можно читать онлайн.







    Locations of visitors to this page



          <НА ГЛАВНУЮ>      Обратная связь